Magazyn Best Practices
W najnowszym numerze magazynu Best Practices zgłębiamy rozwiązania, które wykazują potencjał zmierzający do poprawy funkcjonowania łańcucha dostaw. Matthias Winkenbach, założyciel Laboratorium Inteligentnych Systemów Logistycznych — wspieranej przez Mecalux komórki zaangażowanej w badania nad wykorzystaniem nowoczesnych technologii w logistyce — wyjaśnia, w jaki sposób rozwój sztucznej inteligencji może wspomóc przedsiębiorstwa w zarządzaniu dostawami.
Prezentujemy także przypadki firm, które dzięki innowacyjnemu podejściu zdołały usprawnić swoją logistykę. Zbudowany w Polsce magazyn koncernu PepsiCo obsługuje tysiące palet dziennie za sprawą wdrożenia zautomatyzowanych systemów, natomiast hiszpański dystrybutor elementów mocujących Hispanox zwiększył o 30% liczbę przygotowywanych pozycji zamówień dzięki implementacji oprogramowania Easy WMS.
Zachęcamy do lektury artykułu o najnowszych osiągnięciach w dziedzinie rozwoju robotów humanoidalnych opracowanego przez zespół badaczy z Bernstein Research oraz wniosków płynących z badania nad zaletami łącznego przeprowadzania kompletacji i pakowania w magazynach obsługujących handel elektroniczny, przeprowadzonego przez naukowców z uniwersytetów w Bath i Cambridge.
Pobierz najnowszy numer i bądź na bieżąco z nowymi projektami w zakresie logistyki magazynowej zrealizowanymi przez Mecalux.
Poprzednie wydania
Lipiec 2024
Numer 33
W trzydziestej trzeciej edycji magazynu Best Practices prezentujemy Laboratorium Inteligentnych Systemów Logistycznych, projekt oparty na współpracy Centrum Transportu i Logistyki (CTL) Instytutu Technologicznego Massachusetts (MIT) oraz firmy Mecalux. Nowe laboratorium będzie prowadziło badania nad potencjałem wykorzystania sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego w logistyce.
Czasopismo zawiera również opisy najnowszych rozwiązań, które Mecalux wdrożył w przedsiębiorstwach z różnych branż w celu poprawy funkcjonowania procesów magazynowych. Jednym z nich jest WISAG, niemiecka spółka świadcząca usługi logistyczne, która za pomocą systemu Easy WMS Mecaluxu zarządza 10 000 artykułów należących do jej klientów. W Hiszpanii natomiast, producent głęboko mrożonych warzyw, firma Saar Originia Foods, uruchomiła mroźnię zapewniającą efektywną obsługę dla trzykrotnie wyższej produkcji. Kompleksowe rozwiązania logistyczne przyczyniły się także do wzrostu tempa produkcji w portugalskiej firmie ADA i francuskiej mleczarni Laiterie Saint-Père.
Nie zabraknie również ciekawych artykułów, takich jak, reportaż o ponad 32 letnim sukcesie Hiszpanii w dziedzinie transplantacji narządów i roli, jaką w tym procederze odgrywa sprawna logistyka; badanie ujawniające, jak ważną kwestię stanowi rozwijanie ducha przedsiębiorczości u menedżerów łańcucha dostaw przeprowadzone przez profesorów Thomasa J. Goldsbyego i Donalda F. Kuratko oraz uznanego przedsiębiorcy Michael G. Goldsbyego; analiza w zakresie korzyści płynących ze współdzielenia siły roboczej i ramp załadunkowych w magazynie, opracowana przez Negin Jamili, Pietera L. Van den Berga i René de Kostera.
Rob Handfield i Tom Linton dzielą się z nami wiedzą, w jaki sposób uzyskać rezylientny łańcuch dostaw. Prezentujemy także nowe obserwacje dotyczące technologii widzenia komputerowego, generatywnej sztucznej inteligencji i chmury obliczeniowej.
Pobierz magazyn Best Practices i bądź na bieżąco z rozwiązaniami zmieniającymi oblicze łańcucha dostaw.
Kwiecień 2024
Numer 32
W najnowszej edycji magazynu Best Practices zapoznasz się z projektami takich firm jak Moderna Products (Belgia), IKEA Components (Słowacja) czy General Óptica (Hiszpania), które dzięki inwestycjom w automatyzację i cyfryzację logistyki poprawiły wydajność łańcucha dostaw. Na nowoczesne rozwiązania postawił także turecki producent cukru Konya Şeker, który zbudował automatyczny magazyn samonośny na terenie o wzmożonej aktywności sejsmicznej, oraz grupa Sinclair Pharma, która przy pomocy Easy WMS może na bieżąco kontrolować przepływ zapasów w magazynach zlokalizowanych w dwóch różnych krajach: Hiszpanii i Bułgarii.
W wywiadzie z Kuang Xu, profesorem nadzwyczajnym w Stanford Graduate School of Business, badacz dzieli się z nami swoimi spostrzeżeniami na temat tego, jaki wpływ na logistykę ma sztuczna inteligencja. Według Xu technologia AI przejawia bardzo wysoki potencjał w zakresie transformacji biznesu, co powinno skłaniać organizacje do jej wdrożenia.
Czasopismo prezentuje również najnowsze trendy takie jak technologia wytwarzania przyrostowego, przestrzenie danych w logistyce miejskiej, nearshoring czy machine customers, które będą kształtować funkcjonowanie łańcucha dostaw w przyszłości.
Pobierz najnowszy numer i bądź na bieżąco z nowościami w zakresie cyfryzacji i automatyzacji magazynów.
Grudzień 2023
Numer 31
Na łamach trzydziestego pierwszego wydania czasopisma Best Practices Mecalux prezentuje portfolio swoich najnowszych wdrożeń.
Jednym z nich jest automatyczny magazyn pojemnikowy dla hiszpańskiego producenta ładowarek elektrycznych Wallbox, mieszczący 43 700 pojemników. Kolejny projekt obejmował automatyzację najnowocześniejszej w Europie fabryki ziemniaków, dzięki której Patatas Meléndez zmaksymalizował wydajność operacyjną. Słoweńska firma Steklarna Rogaška, specjalizująca się w wytwarzaniu ekskluzywnych wyrobów ze szkła kryształowego, zcyfryzowała zarządzanie logistyką i zoptymalizowała zaopatrywanie produkcji metodą just-in-time przy pomocy oprogramowania magazynowego Mecalux. Za oceanem natomiast, brazylijski koncern obuwniczy Alpargatas wyposażył swoje dwa magazyny w systemy składowania zapewniające sprawną wysyłkę 1500 zamówień dziennie.
W wywiadzie przeprowadzonym z Michaelem Burtonem, Kierownikiem ds. Dostaw w największej cukrowni w Europie, dowiedzieliśmy się, jakie korzyści brytyjskiej firmie British Sugar przyniosły zautomatyzowane rozwiązania Mecaluxu.
Najnowszy numer magazynu to również przegląd wiodących trendów i osiągnięć technologicznych kształtujących obraz współczesnej logistyki. Matthias Winkenbach, główny badacz w Massachusetts Institute of Technology (MIT), bada wpływ sztucznej inteligencji na przyszłość handlu elektronicznego. René De Koster, wykładowca na Uniwersytecie Erazma w Rotterdamie, w swojej nowo wydanej publikacji analizuje współczesne osiągnięcia technologiczne w magazynach, a dwaj naukowcy Carl Marcus Wallenburg (Otto Beisheim School of Management) i Michael Knemeyer (Uniwersytet Stanu Ohio) zgłębiają kierunki, którymi będą podążały w przyszłości przedsiębiorstwa świadczące outsourcing logistyki.
Kwartalnik bierze także pod lupę tematykę AI, prezentując raport poświęcony potencjałowi generatywnej sztucznej inteligencji w łańcuchu dostaw oraz analizę przeprowadzoną przez Harvard Business Review ukazującą sposób, w jaki firmy oparte na sztucznej inteligencji tworzą wartość w swoich biznesach.
Nie zabraknie ponadto nowości od Mecalux. Automatyczny Pallet Shuttle 3D to zaawansowany system składowania wyposażony w elektryczny wózek, który transportuje palety wewnątrz regałów w sposób w pełni autonomiczny. Jest to rozwiązanie dedykowane magazynom obsługującym duży wolumen różnorodnych jednostek asortymentowych o wysokim natężeniu procesów wejścia i wyjścia.
Pobierz czasopismo Best Practices i zobacz, jak automatyzacja i digitalizacja pomagają w uzyskaniu większej przewagi konkurencyjnej.
Październik 2023
Numer 30
W 30 wydaniu magazynu Best Practices Mecalux prezentuje swój najnowszy produkt – system zrobotyzowanej kompletacji (cobot). Rozwiązanie wykorzystuje technologię SIMATIC Robot Pick AI firmy Siemens – pionierskie oprogramowanie wizyjne stosujące algorytmy deep learning – w celu zautomatyzowania procesu kompletacji.
W magazynie zostały omówione realizacje projektów w firmach działających w różnych branżach, które powierzyły Mecaluxowi usprawnienie swoich procesów logistycznych. Dzięki kompleksowemu rozwiązaniu, obejmującemu automatykę, oprogramowanie i regały, firma Jim Sports, hiszpański dystrybutor sprzętu sportowego, zarządza ponad 17 000 jednostek asortymentowych. Monitorowanie zapasów w czasie rzeczywistym było też jednym z priorytetów firmy IRIS, oferującej rozwiązania i usługi z dziedziny IT, oraz TB Group, producenta środków ochrony indywidualnej. Obie firmy zdecydowały się na cyfryzację logistyki, która umożliwia monitorowanie tysięcy jednostek asortymentowych, obsługiwanych w ich magazynach.
W bieżącym wydaniu Best Practices zgłębiono również temat logistyki e-commerce. Jolly Softair, największy we Włoszech sklep internetowy z artykułami do gry w airsoft, zdigitalizował procesy logistyczne za pomocą systemu zarządzania magazynem (WMS) Mecaluxu, aby sprostać większej liczbie zamówień online i spełnić potrzeby ponad 1300 klientów na całym świecie.
W tym numerze znajdziesz też przegląd najnowszych trendów technologicznych związanych z łańcuchem dostaw, takich jak social commerce, który wpływa na zmianę sposobu kupowania i sprzedawania produktów w Internecie.
Magazyn zawiera również wywiady z klientami oraz duży wybór specjalistycznych artykułów, dotyczących m.in. przyszłości, jaką mają przed sobą technologie magazynowe, czy wpływu analityki deskryptywnej, predykcyjnej i preskryptywnej na optymalizację łańcucha dostaw. W reportażu natomiast na przykładzie konkretnych firm opisano cyfrowe rozwiązania usprawniające łańcuch dostaw.
Pobierz magazyn Best Practices i dowiedz się, jak automatyzacja i cyfryzacja stały się kluczowymi elementami budowania konkurencyjnej pozycji firm na rynku.
Czerwiec 2023
Numer 29
Zwiększanie wydajności procesów logistycznych to strategia, na którą stawia coraz więcej przedsiębiorstw z różnych sektorów gospodarki. W 29. numerze magazynu Best Practices analizujemy, jak tym zakresie wspomaga firmy oprogramowanie magazynowe Easy WMS.
Dzięki wdrożeniu cyfrowego rozwiązania Mecaluxu internetowy sklep obuwniczy Zacaris przygotowuje i wysyła do klientów 3000 zamówień każdego dnia, a francuski dystrybutor artykułów do majsterkowania, Unipro Group, kontroluje w czasie rzeczywistym 10 000 referencji rozmieszczonych w dwóch magazynach. Z zalet systemu korzysta również marka odzieżowa Rouje, która odnotowała 20% wzrost wydajności na etapie kompletacji zamówień.
W bieżącym numerze prezentujemy także kilka przykładów projektów automatycznych. Jednym z nich jest automatyczny system Pallet Shuttle z wózkami wahadłowymi zbudowany dla hiszpańskiego producenta pieczywa Panificadora de Alcalá, który obsługuje przeszło milion wyrobów piekarniczych dziennie. Kolejny to połączony z produkcją automatyczny magazyn paletowy firmy Nippon Paint, zapewniający sprawny przepływ 3000 ton lakierów samochodowych rocznie.
Wzrost stopnia automatyzacji w centrach logistycznych zrodził konieczność usprawnienia interakcji człowieka z robotem. Do takich wniosków doszli naukowcy z Politechniki Monachijskiej i Uniwersytetu Kolońskiego, którzy w swoich badaniach wskazują mechanizmy poprawiające współpracę operatorów z maszynami. Podobne spostrzeżenia poczynił Yossi Sheffi, dyrektor MIT Center for Transportation and Logistics, który w swoim artykule „Najlepsze narzędzia dla ludzi i maszyn w świecie opartym na technologii” opowiada, jak robotyka i sztuczna inteligencja zmieniają i tworzą nowe miejsca pracy.
Ponadto 29. wydanie Best Practices zawiera artykuł na temat wyzwań związanych z zarządzaniem logistyką artykułów spożywczych oraz raport z przykładami firm, które w swoich procesach stosują technologie Przemysłu 4.0., takie jak cyfrowe bliźniaki, inteligentne pojazdy autonomiczne (AMR), big data czy przetwarzanie w chmurze, w celu poprawy produktywności i konkurencyjności.
Pobierz magazyn i bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami w logistyce.
Kwiecień 2023
Numer 28
Cyfryzacja i automatyzacja są kluczowymi rozwiązaniami wspierającymi funkcjonowanie łańcucha dostaw przedsiębiorstw z różnych sektorów. W 28. wydaniu magazynu Best Practices prezentujemy, jak firmy z różnych części świata skorzystały na wyposażeniu swoich obiektów logistycznych w najnowocześniejsze technologie.
Francuski producent urządzeń transportu wewnętrznego, Manitou Group, usprawnił swoją logistkę z pomocą Systemu Shuttle dla pojemników i wysokowydajnym stanowiskom kompletacyjnym umożliwiającym przygotowanie 500 pozycji zamówień na godzinę. IKEA Components zautomatyzowała magazyn na Słowacji bez konieczności przerywania jego codziennej pracy, natomiast w Hiszpanii producent obuwia Gioseppo zmodernizował magazyn, aby pomieścić 1,6 miliona par butów i przygotowywać w szczycie sezonu 3500 zamówień dziennie. Kolumbijski oddział firmy Electrolux scyfryzował swoją logistykę dzięki wdrożeniu oprogramowania Easy WMS Mecaluxu, zyskując możliwość śledzenia 250 000 produktów w czasie rzeczywistym.
W czasopiśmie zamieszczono również wywiady z Yemingiem Gongiem, profesorem francuskiej szkoły biznesowej Emlyon Business School, na temat korzyści płynących z zastosowania sztucznej inteligencji w magazynach oraz Pilar López, Dyrektor Produkcji w firmie kosmetycznej Natura Bissé, która zdradza, w jaki sposób automatyzacja przyczyniła się do wzrostu elastyczności operacyjnej ich centrum produkcyjnego.
Ponadto w najnowszym Best Practices nie zabraknie również ciekawych artykułów, np. o potencjale zastosowania aplikacji ChatGPT w łańcuchu dostaw, ewolucji logistyki i jej znaczeniu w strukturach organizacyjnych przedsiębiorstw oraz o cyfrowych i automatycznych rozwiązaniach, które pomagają zwiększyć wydajność obiektów firm farmaceutycznych.
Pobierz magazyn Best Practices i bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami w logistyce.
Grudzień 2022
Numer 27
Coraz więcej firm cyfryzuje i automatyzuje operacje w łańcuchu dostaw, aby dostosować się do zmian zachodzących na rynku.
W 27. numerze magazynu Best Practices przedstawiamy projekty zrealizowane dla firm z wielu krajów m. in.: Niemiec, Włoch, Wielkiej Brytanii, Francji czy Hiszpanii. Ich cechą wspólną jest wykorzystanie rozwiązań technologicznych Mecaluxu do optymalizacji logistyki. Jednym z nich jest magazyn producenta puszek aluminiowych – firmy Blechwarenfabrik, która zautomatyzowała swoje centrum logistyczne o powierzchni 63 000 m² w Niemczech, aby móc produkować ponad 100 milionów opakowań rocznie.
W bieżącym numerze prezentujemy również wywiad z dyrektorem Centre for Intelligent Storage and Logistics Systems z Wielkiej Brytanii, w którym omawiamy wpływ technologii cyfrowych na logistykę. Jednym z przykładów digitalizacji logistyki sieci sklepów jest LS2 Helmets – dystrybutor kasków i odzieży dla motocyklistów. Firma wdrożyła oprogramowanie Mecaluxu Easy WMS w swoim magazynie w Hiszpanii w celu kompletacji i wysyłki 4500 artykułów w ciągu dnia.
Najnowsze wydanie czasopisma Best Practices zawiera również specjalistyczne analizy i zestawienia omawiające złożone kwestie logistyczne, takie jak zarządzanie zwrotami i potencjał Big Data jako strategicznego narzędzia usprawniającego podejmowanie decyzji.
Już teraz pobierz magazyn Best Practices i bądź na bieżąco z najnowszymi wydarzeniami w branży logistycznej.
wrzesień 2022
Numer 26
W najnowszym numerze magazynu Best Practices prezentujemy dwa nowe rozwiązania zmierzające do poprawy dynamiki działalności logistycznej przedsiębiorstw: autonomiczne roboty mobilne zwiększające wydajność transportu wewnętrznego oraz program Distributed Order Management umożliwiający sprawne zarządzanie 10 milionami artykułów każdego dnia. Firma Mecalux stale poszerza swoją ofertę produktową w celu zapewnienia jej klientom jeszcze lepszej kontroli nad przebiegiem całego procesu magazynowego.
Ponadto wyjaśnimy jak analityka predykcyjna, czyli proces pozyskiwania informacji na podstawie analizy danych nowoczesnych technologii wykorzystujących uczenie maszynowe i sztuczną inteligencję, pomaga firmom zaadaptować się do zmian zachodzących na rynku.
„W przyszłości będzie współistnieć szeroka gama technologii i metod magazynowania, a nie jedno rozwiązanie pasujące do wszystkich potrzeb” – przewiduje Nils Boysen, profesor zwyczajny w Katedrze Zarządzania Operacyjnego na Uniwersytecie im. Friedricha Schillera w Jenie (Niemcy), w wywiadzie dla Mecalux o przyszłości magazynów obsługujących sprzedaż internetową.
Digitalizacja i automatyzacja magazynu w celu dostosowania się do zmian nawyków konsumenckich to tendencja, która będzie wyznaczać kierunek rozwoju biznesu firm z rożnych sektorów. Na przykład brytyjski producent cukru, British Sugar, zwrócił się ku technologii, aby zaspokoić około połowy krajowego zapotrzebowania na ten surowiec. We Francji producent konserw Sabarot zautomatyzował swoją logistykę, aby móc przechowywać do 20 000 ton gotowych produktów rocznie.
Pobierz magazyn, aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami w logistyce.
Lipiec 2022
Numer 25
W najnowszym wydaniu magazynu Best Practices prezentujemy, w jaki sposób oprogramowanie Mecaluxu pomogło firmom z różnych sektorów usprawnić procesy logistyczne. Cyfryzacja jest idealnym rozwiązaniem służącym osiągnięciu maksymalnej wydajności logistycznej i zapewnieniu precyzyjnej kontroli nad produktami. Jednym z zaprezentowanych przykładów jest Gibon, słoweński sklep internetowy, który dzięki wdrożeniu Easy WMS aż o 30% zwiększył wydajność swojego magazynu. Digitalizacja wszystkich procesów z pomocą oprogramowania Mecaluxu pomogła również portugalskiej firmie De Prado potroić wolumen produkcji.
W bieżącym numerze Best Practices prezentujemy również realizacje dla firm, które zdecydowały się na wdrożenie w swoich magazynach rozwiązań automatycznych. Pierwszą z nich jest francuskie przedsiębiorstwo FPT Industrial, w którym linie produkcyjne są zaopatrywane metodą just-in-time dzięki automatycznemu połączeniu fabryki z magazynem. Kolejną realizacją jest magazyn firmy Logiscor, hiszpańskiego operatora 3PL, który zautomatyzował logistykę w celu osiągnięcia wydajności na poziomie obiegu ponad 400 pojemników dziennie.
Kolejną interesującą pozycją w czasopiśmie jest wywiad z René De Kosterem, wykładowcą logistyki i zarządzania operacyjnego na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Erazma w Rotterdamie, w którym nasz ekspert przedstawia powody skłaniające firmy do automatyzacji swoich magazynów. Natomiast Mikel Jaureguizar, dyrektor generalny hiszpańskiej firmy Normagrup, w rozmowie z naszą redakcją wyjaśnia jak automatyzacja wpłynęła na koordynację pracy magazynu i linii produkcyjnych.
Niniejsze wydanie Best Practices prezentuje również analizę potencjału metaświata w sektorze logistycznym; zalety automatyzacji pracy magazynów pracujących w kontrolowanych warunkach oraz raport na temat specyfiki i zastosowań automatycznego systemu Pallet Shuttle.
Pobierz magazyn Best Practices i dowiedz się, w jaki sposób automatyzacja i cyfryzacja stały się kluczowymi rozwiązaniami poprawiającymi konkurencyjność biznesu.
Marzec 2022
Numer 24
Czy wiesz, rozwój sektora e-commerce w najbliższych pięciu latach zrodzi zapotrzebowanie na dodatkowe 138 milionów metrów kwadratowych powierzchni magazynowej na całym świecie? Zostało to wykazane w badaniu Global E-Commerce Outlook, przeprowadzonego przez północnoamerykańską firmę konsultingową CBRE.
W 24 numerze czasopisma Best Practices analizujemy w jaki sposób rozwiązania logistyczne Mecaluxu przyczyniają się do rozwoju firm z branży e-commerce. Jednym z polskich projektów jest magazyn dla światowego lidera tej branży. Zespół techniczny Mecaluxu wdrożył rozwiązanie, które umożliwiło zwiększenie wykorzystania dostępnej pierwotnie powierzchni o 300%. We Francji firma z branży modowej Stand-Privé.com usprawniła procesy logistyczne dzięki wdrożeniu oprogramowania Mecaluxu: cyfryzacja magazynu umożliwiła sprawowanie kontroli w czasie rzeczywistym nad 100 000 pozycji asortymentowych i wysyłkę 2 600 zamówień internetowych każdego dnia. Podobnie, dzięki rozwiązaniom Mecaluxu, sklep internetowy Harcour skrócił o 65% czas potrzebny na identyfikację i rozmieszczanie produktów.
Najnowszy numer czasopisma prezentuje również analizy eksperckie nowych tendencji w logistyce. Joakim Krembo, profesor nadzwyczajny Uniwersytetu w Lund, przedstawia jak nowa generacja automatycznych systemów wyposażonych w sztuczną inteligencję zmienia reguły gry w magazynach. Z kolei Ludwik Wicki, profesor ekonomii w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, wyjaśnia, że system zarządzania magazynem prowadzi do stałego wzrostu produktywności. Wreszcie Luca Urciuoli, adiunkt w Międzynarodowym Programie Logistycznym MIT-Zaragoza, zagłębia się w to, w jaki sposób technologia umożliwia również skuteczne stawienie czoła licznym wyzwaniom w zarządzaniu łańcuchem dostaw.
Pobierz najnowszy numer czasopisma Best Practices i bądź na bieżąco z najnowszymi trendami w cyfryzacji i automatyzacji magazynów.
Grudzień 2021
Numer 23
Dwudziesty trzeci numer magazynu „Best Practices” jest już dostępny – w odświeżonej szacie graficznej i z nową zawartością. Prezentujemy w nim studia przypadku, w których wyjaśniamy, jak polski producent chusteczek nawilżanych EcoWipes zwiększył wydajność o 30%, jak francuska sieć sklepów sportowych Decathlon wdraża w swoich magazynach strategię sprzedaży omnikanałowej oraz jak niemiecka firma produkująca odzież roboczą Würth Modyf dzięki cyfryzacji jest w stanie sprostać wzrostowi obrotów o 550%. W nowym numerze można znaleźć także zapowiedzi przyszłych projektów, wywiady ze specjalistami w dziedzinie logistyki oraz artykuły na tematy związane z naszą branżą.
Pandemia COVID-19 skłoniła wiele firm do zmiany strategii biznesowych, zwłaszcza w zakresie logistyki. Przeprowadziliśmy wywiad z Yossim Sheffim, dyrektorem Centrum Transportu i Logistyki MIT, na temat tego, jak pandemia przyspieszyła automatyzację magazynów. Rozmawialiśmy również z Martynasem Tamosiunasem, menadżerem łańcucha dostaw w Intersurgical, który opowiedział nam o wyzwaniach logistyki ochrony zdrowia, z jakimi musiała zmierzyć się jego firma podczas pandemii.
W nowym numerze omawiamy także badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu w Lund w Szwecji, które potwierdzają, że o sukcesie w sprzedaży omnikanałowej decyduje projekt magazynu, a ponadto prezentujemy program szkoleniowy Easy Mecalux Education, na którym przyszli specjaliści w dziedzinie logistyki mogą się nauczyć, jak zainstalować, skonfigurować i obsługiwać oprogramowanie magazynowe w rzeczywistym środowisku.
Serdecznie zapraszamy do lektury czasopisma branżowego „Best Practices”!
Sierpień 2021
Numer 22
Co zrobić, by pomieścić 60% asortymentu na zaledwie 5% powierzchni magazynu? Jak zautomatyzować magazyn obsługujący sprzedaż internetową? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w 22. numerze magazynu „Best Practices”, dzięki któremu nasi Czytelnicy są zawsze na bieżąco z najnowszymi trendami w świecie logistyki.
W najnowszym wydaniu przedstawiamy 11 projektów zrealizowanych przez Mecalux dla przedsiębiorstw z różnych branż i krajów, między innymi: automatyczne mroźnie zakładu mięsnego Incarlopsa w Hiszpanii, magazyn z półautomatycznym systemem Pallet Shuttle firmy mleczarskiej Producers Dairy w Stanach Zjednoczonych, czy wdrożenie oprogramowania Easy WMS w magazynie operatora logistycznego Pfeifer w Słowenii.
Oprogramowanie do zarządzania magazynem Easy WMS zajmuje centralne miejsce w tym wydaniu. Coraz więcej firm, takich jak np. międzynarodowy koncern BASF, cyfryzuje logistykę, aby uzyskać pełną identyfikowalność produktów, usprawnić procesy magazynowe oraz wyeliminować błędy.
Prezentujemy również zapowiedzi nowych projektów, nad którymi pracujemy w różnych częściach świata, a także trzy reportaże: o zastosowaniach sztucznej inteligencji w logistyce, o rozwiązaniach automatyzujących magazyny obsługujące zamówienia internetowe oraz o oprogramowaniu umożliwiającym integrację zarządzania zapasami magazynu i sklepów stacjonarnych.
Czerwiec 2021
Numer 21
Przedstawiamy 21. numer magazynu Best Practices, w którym znajdziecie 12 studiów przypadków opisujących „szyte na miarę” systemy magazynowe, które Mecalux wdrożył w obiektach swoich klientów, aby zwiększyć efektywność łańcucha logistycznego, a tym samym wzmocnić ich pozycję konkurencyjną.
W niniejszym wydaniu prezentujemy francuską spółdzielnię rolniczą LORCA, która może składować wszystkie produkty na powierzchni o 80% mniejszej niż dotychczas dzięki magazynowi Miniload. Opisujemy również, jak hiszpański dystrybutor narzędzi Aghasa Turis potroił pojemność magazynową i zwiększył o 27% liczbę realizowanych zamówień, wdrażając kompleksowe rozwiązanie logistyczne. Na przykładzie hiszpańskiego przedsiębiorstwa rolnego Hacienda la Albuera pokazujemy wzrost sprzedaży aż o 85% od czasu zainstalowania automatycznego magazynu ze strefami o różnych temperaturach.
Przedstawimy także przykłady firm, które poprzez wdrożenie oprogramowania do zarządzania magazynem Easy WMS usprawniły realizację operacji magazynowych. Dzięki digitalizacji magazynów hiszpański dealer motocykli Motos Bordoy jest obecnie w stanie zarządzać o 160% większym asortymentem, a amerykański oddział firmy Yamazen zoptymalizował łańcuch dostaw i precyzyjnie śledzi cały asortyment.
Jak w każdym numerze, informujemy również o nowych projektach, które Mecalux realizuje dla swoich klientów na całym świecie. Zachęcamy również do lektury artykułu poświęconego modułowi Marketplaces & Ecommerce Platforms Integration, który jest rozszerzeniem systemu Easy WMS dedykowanym przedsiębiorstwom prowadzącym sprzedaż za pośrednictwem jednego lub więcej kanałów internetowych.
Marzec 2021
Numer 20
Zapraszamy do pobrania 20. numeru magazynu Best Practices. Przedstawiamy w nim dziesięć przykładów przedsiębiorstw, które zmodernizowały swoją logistykę dzięki współpracy z Mecaluxem. Firmy z branży spożywczej (Elaborados Cárnicos Medina), kosmetycznej (Natura Bissé) oraz elektronicznej (TAL) zdecydowały się na automatyzację, aby poprawić jakość obsługi i wyeliminować błędy w zamówieniach.
Prezentujemy również, jak dystrybutor torebek, walizek i portfeli – firma Pacomartinez oraz Intersurgical – międzynarodowy koncern specjalizujący się w produkcji urządzeń wspomagających oddychanie, całkowicie zmieniły sposób zarządzania magazynem za sprawą oprogramowania Easy WMS firmy Mecalux. Firma Intersurgical doskonale poradziła sobie z gwałtownym wzrostem liczby zamówień spowodowanym pandemią COVID-19, właśnie dzięki wdrożeniu WMS.
Jak każde wydanie naszego magazynu, bieżący numer prezentuje także zapowiedzi nowych projektów, w które zaangażowany jest Mecalux. Zachęcamy także do lektury felietonu na temat modułu rozszerzającego funkcjonalności Easy WMS, Multi Carrier Shipping Software, który skutecznie pomaga w organizacji procesów pakowania, etykietowania i wysyłki zamówień.
Styczeń 2021
Numer 19
W 19. numerze magazynu Best Practices przedstawiamy 11 projektów zrealizowanych dla firm, które wybrały systemy magazynowe i oprogramowanie Mecaluxu, aby udoskonalić łańcuch dostaw.
Chcesz się dowiedzieć, jak w czasie pandemii koronawirusa udało nam się zdalnie wdrożyć system Easy WMS w magazynie firmy Espace de Marques? Albo jak grupa Bert uzyskała tę samą pojemność magazynową na powierzchni mniejszej aż o 73%? A może zastanawiasz się, co zrobić, aby skoncentrować w jednym, w pełni zautomatyzowanym centrum dystrybucyjnym towar składowany dotąd w kilku magazynach, tak jak dokonały tego firmy Industrias Yuk i Intersurgical?
W tym numerze pokażemy także, jak system zarządzania magazynem Easy WMS pomaga przedsiębiorstwom poprawić dynamikę przepływu towaru. Dzięki temu narzędziu firma Cimasa zwiększyła wydajność o 25%, a sklep internetowy Global Freaks wysyła trzy razy więcej zamówień.
Jak zawsze Best Practices zawiera zapowiedzi nowych projektów, nad którymi Mecalux pracuje w różnych zakątkach świata oraz informacje na temat jednego z oferowanych przez nas rozwiązań. W niniejszym wydaniu przybliżamy działanie modułu WMS dla e-commerce – rozszerzenia systemu Easy WMS pozwalającego uprościć procesy w magazynie realizującym strategię sprzedaży omnikanałowej i zoptymalizować przygotowywanie zamówień składanych drogą internetową.
Październik 2020
Numer 18
W 18. numerze czasopisma Best Practices prezentujemy 10 projektów zrealizowanych w firmach, które są wiodącymi przedstawicielami swoich branż i postanowiły zmodernizować logistykę. Mecalux znalazł dla nich rozwiązania dostosowane do specyfiki działalności i zaspokajające konkretne potrzeby logistyczne.
Czy ciekawi Cię, jak to możliwe, że produkty gotowe, półprodukty i surowce składuje się na paletach, w workach big bag i paletopojemnikach w jednym, w pełni zautomatyzowanym korytarzu, w którym panują dwie różne temperatury? Chcesz wiedzieć, w jaki sposób w magazynie automatycznym składuje się 1,5 miliona toreb papierowych produkowanych dziennie? Automatyzacja procesu logistycznego to klucz do sukcesu, co doskonale widać w magazynach firm Cosmopak, Finieco, Surplus Moto, Pons Químicas i Luca Cuccolini.
Automatyzacja operacji magazynowych wymaga również wdrożenia oprogramowania magazynowego. W niniejszym numerze analizujemy, jak system Easy WMS usprawnia zarządzanie magazynem hiszpańskiego producenta win Viñas Familia Gil oraz jak zapewnia pełną identyfikowalność 1800 pozycji asortymentowych francuskiej firmy z branży rolniczej Maison François Cholat.
W tym numerze przedstawiamy również zapowiedzi nowych realizacji, nad którymi Mecalux obecnie pracuje na całym świecie. Polecamy także lekturę dwóch felietonów. W jednym z nich wyjaśniamy, jak podnieść zarządzanie magazynem na wyższy poziom za pomocą modułów rozszerzających funkcjonalności systemu Easy WMS. Drugi odpowiada na najczęściej zadawane pytania dotyczące regałów przesuwnych Movirack, które są idealnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw chcących zoptymalizować wykorzystanie powierzchni i zwiększyć pojemność magazynową, nie tracąc bezpośredniego dostępu do każdej palety.
Maj 2020
Numer 17
Zachęcamy do pobrania siedemnastego numeru magazynu Best Practices. Prezentujemy w nim między innymi rozwiązania, jakie producent kabli, firma Miguélez, wdrożyła w swoim magazynie, aby skutecznie zarządzać 35 000 ton swoich wyrobów, oraz w jaki sposób firma Motocard poradziła sobie z wyzwaniami sprzedaży omnikanałowej. Ponadto przedstawiamy przypadki wdrożeń magazynów automatycznych zbudowanych i wyposażonych przez Mecalux dla firm Lantmännen Unibake w Polsce, Zbeda w Izraelu i La Piamontesa w Argentynie.
Wydajność, precyzyjna kontrola, bezpieczeństwo i usprawnienie wszystkich procesów to tylko niektóre z zalet oprogramowania Easy WMS. W bieżącym numerze Best Practices prezentujemy konkretne rozwiązania tego systemu, które umożliwiły producentowi mebli Forma 5, producentowi pieczywa Nicopan oraz operatorowi 3PL Casintra zwiększyć efektywność i dynamikę łańcucha dostaw.
W prezentowanym wydaniu można również znaleźć informacje o najnowszych projektach realizowanych obecnie przez firmę Mecalux na całym świecie.
Luty 2020
Numer 16
W szesnastym numerze magazynu Best Practices prezentujemy dwanaście nowych projektów zrealizowanych w obiektach naszych klientów. Zastosowane rozwiązania oparte na nowoczesnych technologiach pozwoliły inwestorom zwiększyć efektywność łańcucha dostaw, a w konsekwencji rozwinąć działalność.
W tym wydaniu przedstawiamy między innymi, w jaki sposób firma Nestlé zoptymalizowała swój magazyn w Argentynie oraz jak Decathlon zmodernizował centrum logistyczne w Wielkiej Brytanii, aby skutecznie realizować strategię omnikanałową. Odpowiadamy również na pytania, w jaki sposób międzynarodowe firmy takie jak: Nupik Internacional, Cistér czy SAM postanowiły zautomatyzować procesy logistyczne. Na przykładzie wdrożeń w firmach Créations Dani, WISAG i Heidelberg prezentujemy również korzyści, które można uzyskać dzięki implementacji oprogramowania Easy WMS w obiektach niezautomatyzowanych.
W dziale aktualności prezentujemy informacje o nowych przedsięwzięciach Mecaluxu realizowanych na całym świecie. Zachęcamy do pobrania najnowszego numeru Best Practices!
Październik 2019
Numer 15
Piętnasty numer magazynu „Best Practices” prezentuje trzynaście projektów zrealizowanych przez Mecalux w przedsiębiorstwach, które zdecydowały się udoskonalić łańcuch dostaw. Wśród tych realizacji szczególnie wyróżnia się nowoczesne centrum logistyczne firmy Luís Simões, w którym mieści się ponad 100 000 palet, a dzięki zastosowaniu automatycznego systemu składowania pełniącego funkcję bufora sekwencjonującego przygotowuje się ok. 4000 zamówień dziennie. Inną ciekawą instalacją jest portugalski magazyn firmy HAVI, który jest podzielony na trzy strefy: magazynu o temperaturze otoczenia, chłodni oraz automatycznej mroźni, w której panuje temperatura -20ºC.
Wśród instalacji niezautomatyzowanych szczególnie interesujący jest obiekt firmy Adidas, który umożliwia składowanie 16 milionów kartonów i codzienną kompletację aż 150 000 zamówień składanych przez sklepy detaliczne i użytkowników strony internetowej. Prezentujemy także trzy magazyny, w których nie zastosowano rozwiązań automatycznych, jednak wdrożenie opracowanego przez Mecalux oprogramowania Easy WMS pozwoliło zoptymalizować proces, i zapewnić odbiorcom bardziej satysfakcjonującą obsługę.
Przedstawiamy ponadto zapowiedzi nowych projektów, nad którymi pracujemy, a także informujemy Czytelników o ważnym osiągnięciu, jakim jest uwzględnienie Mecalux Software Solutions w raporcie Europe Context: Magic Quadrant for Warehouse Management Systems, opublikowanym w lipcu 2019 roku przez firmę Gartner, światowego lidera w dziedzinie doradztwa i badań rynku.
Lipiec 2019
Numer 14
Pobierz 14 numer czasopisma Best Practices i poznaj 13 projektów, które Mecalux zrealizował dla wiodących firm z różnych branż, aby usprawnić ich systemy składowania i zarządzania magazynem. Z tej edycji dowiesz się, jak Grupa Rossignol dostosowała swój magazyn do wszechkanałowej strategii sprzedaży, a także jak system zarządzania magazynem Easy WMS pozwala firmie Danone kontrolować jej rozbudowany łańcuch dostaw.
Oprócz tego przeczytasz o szczegółach rozwiązań magazynowych zastosowanych w centrum dystrybucyjnym Coca-Coli Refrescos Bandeirantes w Brazylii. Poznasz również najbardziej wydajne systemy zamontowane w magazynach firm działających w branży e-commerce takich jak: TopTex (ubrania i dodatki), Deguisetoi.fr (kostiumy i artykuły imprezowe) oraz Eobuwie.pl (buty i akcesoria).
Najnowszy numer czasopisma Best Practices prezentuje również szereg informacji o najnowszych inwestycjach w obszarze logistyki magazynowej, w których współuczestniczy Mecalux oraz obszerny artykuł ukazujący analizę funkcjonalności, charakterystyki, zastosowań i zalet półautomatycznego i automatycznego systemu Pallet Shuttle.
Marzec 2019
Numer 13
W jaki sposób zlokalizowany w Łodzi magazyn firmy Decathlon przyśpieszył przygotowywanie zamówień? Jak automatyzacja centrów logistycznych firmy Tadım pozwoliła wejść firmie na ścieżkę Przemysłu 4.0? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w najnowszym 13 numerze naszego magazynu Best Practices
Zawiera on 11 przykładów realizacji projektów magazynowych dla przedsiębiorstw z najróżniejszych branż. Zobacz między innymi, jak międzynarodowa firma GKN Driveline zmodernizowała swoje centrum dystrybucyjne, aby usprawnić procesy produkcji i wysyłki towarów, oraz w jaki sposób francuskie przedsiębiorstwo Groupe Alainé zwiększyło efektywność wykorzystania powierzchni magazynowej, instalując regały o głębokości sięgającej nawet 43 m!
Dla każdej z firm współpraca z Mecaluxem przy budowie lub modernizacji ich magazynów zakończyła się usprawnionym łańcuchem dostaw i zwiększoną konkurencyjnością na rynku. Przeczytaj najnowszy numer Best Practices i przekonaj się, w jaki sposób udało się to osiągnąć.
Trzynaste wydanie naszego magazynu to także najnowsze wiadomości na temat aktualnych i przyszłych projektów firmy. Zapraszamy do lektury!
Styczeń 2019
Numer 12
Zachęcamy do lektury 12. numeru naszego magazynu „Best Practices”. Prezentujemy w nim osiem projektów, które Mecalux zrealizował w kilku krajach, m.in. w Polsce, Hiszpanii, Brazylii, Chile i Meksyku, dla przedsiębiorstw działających w różnych branżach.
W tym wydaniu przedstawiamy zautomatyzowany magazyn firmy SMA Magnetics zlokalizowany w Zabierzowie koło Krakowa, który zwiększył produktywność tego polskiego przedsiębiorstwa. Opisujemy także korzyści, jakie szwajcarskiemu koncernowi spożywczemu Hero przyniosła zamiana dotychczas stosowanego oprogramowania magazynowego na system Easy WMS opracowany przez Mecalux. Dowiesz się też, jak dzięki zastosowaniu symulacji opracowaliśmy dla firmy Chiggiato Trasporti regały odporne na częste we Włoszech wstrząsy sejsmiczne oraz w jaki sposób firma Benco Dental poprawiła efektywność kompletacji i zoptymalizowała wykorzystanie powierzchni swojego magazynu w Stanach Zjednoczonych. Przyglądamy się także nowoczesnemu zakładowi producenta karmy dla zwierząt Nestlé Purina w Chile. Tak jak poprzednie numery „Best Practices”, również najnowsze wydanie magazynu zawiera zapowiedzi nowych projektów, które Mecalux będzie realizować w najbliższych miesiącach.
Październik 2018
Numer 11
W 11 numerze magazynu Best Practices prezentujemy siedem firm (m.in. Decathlon, Michelin, Novartis), które zdecydowały się powierzyć Mecaluxowi optymalizację swoich łańcuchów dostaw. Nasze przykłady praktycznych realizacji pokazują między innymi, w jaki sposób można usprawnić kompletację zamówień w działalności e-commerce, jak efektywnie połączyć magazyn z centrami produkcyjnymi lub z jakimi zaletami wiąże się korzystanie z oprogramowania magazynowego Mecaluxu Easy WMS.
W numerze znaleźć można także informacje dotyczące nadchodzących projektów firmy oraz gruntowną analizę modelu omnichannel (wszechkanałowości), który coraz częściej wprowadzany jest w centrach logistycznych na całym świecie. Mecalux jest zawsze na bieżąco z trendami panującymi w branży logistycznej i dostarcza oprogramowanie, które pomaga firmom przystosować do nich swoją działalność.
Lipiec 2018
Numer 10
Dziesiąty numer magazynu „Best Practices” jest już dostępny. Znajdziesz w nim prezentację ośmiu projektów z różnorodnymi rozwiązaniami magazynowymi, które Mecalux zrealizował dla przedsiębiorstw działających m.in. w sektorze spożywczym, farmaceutycznym czy motoryzacyjnym. Głównym celem tych inwestycji było usprawnienie wszelkich procesów odbywających się w ramach łańcucha dostaw.
Z tej edycji dowiesz się, jak firma Würth zautomatyzowała procesy logistyczne w swoim obiekcie, jakie korzyści zyskał Renault dzięki wdrożeniu oprogramowania zarządzającego magazynem Easy WMS oraz wybór jakiego rozwiązania umożliwił brazylijskiej sieci supermarketów Super Nosso przygotowywanie 3000 zamówień dziennie.
Ponadto przeczytasz o najnowszych przedsięwzięciach Mecaluxu, realizowanych w różnych zakątkach świata, oraz o programie do symulacji pracy magazynu, dzięki któremu przekonasz się, w jaki sposób kontrola i monitorowanie procesów logistycznych przyczyni się do rozwoju Twojej firmy.
Kwiecień 2018
Numer 9
W jaki sposób firma Sokpol zmaksymalizowała wydajność swojego nowoczesnego centrum produkcyjnego? Jak Agata S.A. pomnożyła pojemność magazynu dzięki zastosowaniu regałów paletowych? W tym numerze Best Practices przedstawiamy sześć studiów przypadków firm z różnych branż przemysłowych, które dzięki zastosowaniu rozwiązań Mecalux wzmocniły swoją działalność biznesową. W większości przypadków było to wynikiem postawienia na automatyzację przeprowadzanych procesów.
Oprócz tego dziewiąty numer Best Practices to zbiór aktualności dotyczących nowych projektów, które Mecalux wdroży u swoich klientów. Wszystko to w odświeżonym i jeszcze bardziej przyjaznym dla czytelnika designie. Zapraszamy do lektury!
Styczeń 2018
Numer 8
Ósmy numer Best Practices zawiera osiem studiów przypadków, które przedstawiają, jak wiodące firmy z różnych branż zoptymalizowały swoje procesy logistyczne dzięki rozwiązaniom magazynowym zaproponowanym przez Mecalux. Przeanalizowane w tym numerze systemy składowania są w stanie spełnić wszelkie potrzeby logistyczne każdej firmy, w tym m.in. zwiększyć pojemność magazynową, zredukować generowane koszty logistyczne czy usprawnić proces kompletacji.
Oprócz przykładów realizacji projektów w najnowszym numerze czasopisma Best Practices można również znaleźć wiadomości z sektora logistycznego i artykuł analizujący korzyści wynikające ze stosowania jednego z najsprawniejszych środków przemieszczania ładunków w magazynach – systemu transportu szynowego. Zawartość ósmego numeru uzupełnia wywiad z Xavierem Pascualem, dyrektorem targów Hispack 2018, który przybliża, czego możemy spodziewać się w trakcie tegorocznej edycji imprezy, oraz co łączy wytwórców opakowań z branżą logistyczną.
Listopad 2017
Numer 7
Prowadzisz firmę w branży e-commerce i zastanawiasz się, jak można przyspieszyć proces kompletacji zamówień? Chcesz zmniejszyć koszty zużycia energii elektrycznej w magazynie pełniącym funkcję chłodni lub mroźni? A może szukasz sposobu, jak optymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń magazynową?
Odpowiedzi na te (i nie tylko) pytania można znaleźć w najnowszym, 7. numerze Best Practices. Zawiera on 10 studiów przypadków, w których przedstawiono, jak różne rozwiązania magazynowe zostały dostosowane do indywidualnych potrzeb klientów, aby zwiększyć efektywność ich procesów logistycznych.
W tym wydaniu można znaleźć między innymi: opis magazynu automatycznego z korytarzami o długości 140 metrów, realizację instalacji magazynowej pozwalającej składować ponad 73 000 palet oraz przykład, w jaki sposób jeden z liderów branży e-commerce zmaksymalizował wydajność przeprowadzanych procesów magazynowych.
Ponadto 7. numer Best Practices zawiera najnowsze wiadomości z sektora oraz artykuł autorstwa naszych ekspertów, którzy dokładnie przyjrzeli się zagadnieniu przenośników paletowych i przedstawiają ich rodzaje, cechy oraz korzyści wynikające z ich stosowania.
Czerwiec 2017
Numer 6
Czy Twoim celem jest optymalizacja kompletacji? Zwiększenie pojemności magazynu? Dostosowanie łańcucha logistycznego do sprzedaży on-line? Zwiększenie odporności regałów na wstrząsy sejsmiczne? Szósty numer Best Practices przedstawia przykłady instalacji, w których wykorzystano rozwiązania dla różnych potrzeb w zakresie logistyki.
Artykuły napisane przez ekspertów z danej dziedziny wyczerpująco przedstawiają poszczególne zagadnienia. W numerze tym opisano między innymi zalety oprogramowania w chmurze, systemy ulepszające izolację termiczną w chłodniach i mroźniach oraz sposób wykonywania obliczeń sejsmicznych dla regałów montowanych w Europie.
Marzec 2017
Numer 5
W 5 numerze Best Practices zebrano 16 praktycznych przypadków opisujących każdy rodzaj rozwiązania magazynowego optymalizującego łańcuch logistyczny: od dużych automatycznych magazynów, w których jest maksymalnie wykorzystywana pojemność magazynowa po regały paletowe z linią przenośników (znaczne ułatwienie podczas przygotowywania zamówień).
Czasopismo zawiera również dwa artykuły eksperckie: jeden poświęcony badaniom odporności regałów na wstrząsy sejsmiczne (głównie przypadek z Chile), drugi opisuje sposoby ograniczenia zużycia energii elektrycznej w magazynach automatycznych.
Grudzień 2016
Numer 4
Ostatni wycany w w 2016 roku numer Best Practices prezentuje 18 przykładów wdrożeń systemów magazynowych dostosowanych do wymogów firm z następujących sektorów: żywność i napoje, transport i firmy logistyczne, wyroby z tworzyw sztucznych, ochrona zdrowia, produkty chemiczne i kosmetyczne, artykuły metalowe oraz sieci handlowa i dystrybucyjne.
Wydanie prezentuje również najciekawsze informacje z najbliższego o toczenia naszej firmy. Zawiera też przygotowane przez naszych ekspertów prezentacje zalet nowych akumulatorów i superkondensatorów do automatycznego systemu transportu wewnątrzzakładowego oraz rżnych rodzajów dostępnych na rynku wykończeń chroniących regały przed korozją.
Wrzesień 2016
Numer 3
Trzeci numer prezentuje 15 realizacji różnego rodzaju projektów magazynowych wdrożonych przez Mecalux na całym świecie. Każdy przykład przedstawia optymalne rozwiązanie zaproponowane dla konkretnego zapotrzebowania.
W wydaniu tym opisano regały paletowe zaprojektowane na wymiar do uporządkowanego składowania 50 000 bel materiału, magazyn wzorcowy dostosowany do każdego centrum serwisowego Państwowej Sieci Kolei Hiszpańskich Renfe oraz magazyn usprawniający dzialanie sklepu internetowego z obuwiem, wyposażonego w regały półkowe i przenośniki. W poszczególnych projektach magazynowych przedstawiono wszystkie rodzaje możliwych operacji logistycznych.