Przenośniki pojemnikowe
Produkt
Automatyzacja transportu pojemników i lekkich ładunków w magazynie
Przenośniki pojemnikowe to ciągły i automatyczny system transportu pojemników i lekkich ładunków składający się z zestawów rolek, taśm lub pasów. Szeroki wachlarz dostępnych wariantów i możliwych kombinacji umożliwia projektowanie prostych oraz złożonych systemów, które dostosowują się do wymogów każdej firmy.
Przenośniki pojemnikowe minimalizują proces obsługi ładunków i konieczność przemieszczania się operatorów oraz urządzeń transportu bliskiego, co przekłada się na zwiększenie wydajności oraz zmniejszenie liczby błędów i kosztów operacyjnych.
Przenośniki pojemnikowe – zalety
- Duże odległości: możliwość konfigurowania długich i złożonych systemów przenośników pozwala na łączenie różnych stref magazynu.
- Ciągły przepływ: przenośniki zapewniają ciągły ruch ładunków.
- Wiele jednostek ładunkowych: przenośniki są kompatybilne z pojemnikami, tacami i kontenerami o różnych wymiarach, wykonanymi z różnych materiałów, a także innymi rodzajami lekkich ładunków.
- Elastyczność i skalowalność: możliwość skonstruowania wszelkich rodzajów systemów, a także rozbudowania lub modyfikacji systemów już istniejących.
- Ergonomia: wdrożenie przenośników zwiększa wygodę realizacji poszczególnych operacji, np. przygotowywania zamówień.
- Solidność i wytrzymałość: przenośniki pojemnikowe stanowią solidne rozwiązanie o dużej trwałości, która umożliwia realizację codziennych operacji o wysokiej wydajności.
- Minimalne koszty utrzymania: utrzymanie jest proste i ekonomiczne.
Dzięki przenośnikom poprawiliśmy wydajność, ponieważ operacje w naszym magazynie przeprowadzane są szybko i niezawodnie
Przenośniki pojemnikowe – zastosowania
Wydajne rozwiązanie odpowiadające na wszelkie potrzeby
Rolkowe przenośniki pojemnikowe są doskonałym rozwiązaniem mającym na celu zautomatyzowanie transportu pojemników i lekkich ładunków w magazynach charakteryzujących się powtarzalną i ciągłą rotacją. Dzięki swojej wszechstronności perfekcyjnie dostosowują się do wielu operacji i konfiguracji systemów o różnym stopniu złożoności.
Opinie klientów
Realizacje
Więcej realizacjiPrzenośniki pojemnikowe – rodzaje
Szeroki wybór przenośników pojemnikowych Mecaluxu umożliwia dostosowanie systemu do wymogów w zakresie odległości, przebiegu, nachylenia, prędkości i typu jednostki ładunkowej. Ich solidna konstrukcja zapewnia wysoką niezawodność we wszystkich środowiskach roboczych.
W układzie przenośników można zastosować zarówno przenośniki rolkowe, jak i taśmowe. Usprawniają transport i obsługę pojemników, tac oraz innych lekkich ładunków w magazynie. Standardowa prędkość transportu oscyluje między 25 a 60 m/min.
Główną funkcją pomocniczych przenośników pojemnikowych jest dostosowanie przebiegu przenośników do konkretnych wymogów każdego obiektu. Umożliwia pominięcie przeszkód konstrukcyjnych, zmianę kierunku transportu ładunku lub wdrożenie obwodnic.
Przenośniki pojemnikowe – akcesoria
Dodatkowe rozwiązania, które zwiększają bezpieczeństwo i funkcjonalność systemu przenośników
Często zadawane pytania
Przenośniki pojemnikowe stanowią system transportu ciągłego, który automatyzuje ruch pojemników oraz innych lekkich ładunków. Są powszechnie stosowane w magazynach i centrach produkcyjnych różnych branż, gdzie dynamizują realizację wielu operacji – od przyjęcia towaru po przygotowywanie i wysyłkę zamówień.
Przenośniki pojemnikowe transportują szeroką gamę towarów składowanych w pojemnikach, kontenerach lub na tacach wykonanych z różnych materiałów i o różnych wymiarach. Ponadto mogą też służyć do transportu towarów luzem, paczek czy opon.
Mecalux ma w ofercie różne rodzaje przenośników pojemnikowych (rolkowe, taśmowe oraz mieszane – rolkowo-pasowe). W przypadku rolkowych przenośników pojemnikowych jednostki ładunkowe przesuwają się po zespole metalowych wałków obracających się wokół osi i napędzanych za pomocą silnika lub siłą grawitacji. Z kolei w przypadku przenośników taśmowych jednostki ładunkowe przemieszczają się po ciągłej gumowej lub plastikowej powierzchni obracającej się wokół dwóch bębnów napędowych umieszczonych na krańcach konstrukcji. Przenośniki mieszane to jednostki transferowe łączące rolki z pasami ułożonymi prostopadle, stosowane do zmiany kierunku lub orientacji transportowanej jednostki ładunkowej.
Standardowa wysokość przenośników pojemnikowych jest regulowana i oscyluje między 570 a 750 mm w sekcjach poziomych i może osiągnąć do 3000 mm w przypadku sekcji pochyłych. Maksymalna szerokość jest zależna od modelu przenośnika i wynosi od 400 do 800 mm.
Przenośniki transportują pojemnik o ciężarze do 100 kg.
Prędkość przenośników pojemnikowych zależy od specyfikacji transportowanej jednostki ładunkowej i oscyluje między 25 a 60 m/min.
Szeroka gama przenośników Mecaluxu umożliwia skomponowanie wszelkiego rodzaju obiegów, od prostych obwodów liniowych z punktem początkowym i docelowym po złożone obwody z wieloma punktami początkowymi i docelowymi. Dzięki tej różnorodności można dostosować system przenośników do konkretnych wymogów. Przykładowo, przenośniki łukowe umożliwiają pominięcie dowolnej przeszkody architektonicznej, a przenośniki transferowe zmieniają kierunek, w którym poruszają się jednostki ładunkowe.
Tak, kilka poziomów można połączyć za pomocą systemu ciągłych lub nieciągłych pojemnikowych przenośników taśmowych, lub wind.
System transportu pojemników magazynowych jest elastyczny i skalowalny, dlatego dostosowuje się do wszelkich potrzeb danego magazynu. To oznacza, że sieć przenośników można rozbudować, a także zmodyfikować jej przebieg.
Tak. Każdy rodzaj przenośników wymaga oprogramowania sterującego do zarządzania systemem. Program kontroluje ruch jednostek ładunkowych na podstawie ustalonych uprzednio parametrów sekwencji logicznych, które uwzględniają ścieżki, liczbę przenośników i pozostałe elementy stanowiące system. Oprogramowanie sterujące nie powinno być mylone z systemem zarządzania magazynem (WMS), które działa na wyższym szczeblu. Poza wydajnym oprogramowaniem sterującym bardziej złożone obiegi wymagają wdrożenia systemu zarządzania magazynem jak Easy WMS Mecaluxu, który odpowiada za transport jednostek ładunkowych z punktu źródłowego do docelowego na podstawie kryteriów ustalonych dla każdej instalacji (kolejność, sekwencje itp.).
Tak, umożliwiają to dwa rozwiązania. Jedną z opcji jest skonstruowanie pomostów, które umożliwią przejście nad siecią przenośników. Druga polega na zastosowaniu odcinków przenośników składanych pozwalających na utworzenie przejść na poziomie posadzki. To rozwiązanie stosuje się, jeśli między przenośnikami mają przemieszczać się urządzenia transportu bliskiego.
Zapytaj eksperta