Paletyzowanie towaru – sposoby i zalety
Paletyzowanie towaru polega na układaniu produktów na paletach, które następnie są składowane lub wysyłane. Omawiana operacja ułatwia odkładanie ładunków na regały oraz załadunek samochodów dostawczych.
W tej części bloga znajdziesz informacje o tym, jak zapewnić bezpieczeństwo w magazynie oraz w jaki sposób zarządzać swoim zespołem pracowników i dbać o jego motywację.
Paletyzowanie towaru polega na układaniu produktów na paletach, które następnie są składowane lub wysyłane. Omawiana operacja ułatwia odkładanie ładunków na regały oraz załadunek samochodów dostawczych.
Napięcia w łańcuchu dostaw mogą zwiększać stopień skomplikowania operacji logistycznych. W obliczu rosnących kosztów cyfryzacja łańcucha dostaw powala przygotować się na potencjalne zakłócenie lub przerwanie dostaw.
Inflacja, jakiej obecnie doświadczamy, nie tylko podnosi koszty utrzymania, ale również bezpośrednio uderza w łańcuchy dostaw. Globalne wzrosty cen surowców i nośników energii potrzebnych do produkcji odbijają się na kosztach zakupu towarów.
Ergonomia w magazynie obejmuje zbiór technik i narzędzi ułatwiających pracę personelu i pozwalających uniknąć ewentualnych zagrożeń. Do najczęściej stosowanych rozwiązań w tym zakresie należą systemy wspomagania kompletacji, które zwiększają wygodę i podnoszą wydajność pracy.
Stosowanie sprawdzonych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa w logistyce pozwala zapewnić optymalne warunki pracy, działania urządzeń i składowania ładunków. W niniejszym artykule podajemy 25 porad, jak ograniczyć typowe zagrożenia w magazynie i poprawić bezpieczeństwo pracy.
Środki ochrony indywidualnej (ŚOI) to wszelkie wyposażenie zabezpieczające operatora magazynu przed zagrożeniami. Do najczęściej stosowanych ŚOI w magazynie zaliczamy kaski, odzież odblaskową, rękawice oraz obuwie ochronne.
Oznakowanie magazynu stanowi skuteczny sposób zapobiegania zagrożeniom i wypadkom w środowisku pracy. Znaki wskazujące czynności zabronione, ostrzeżenia lub nakazy mogą mieć postać tablic o określonych barwach, sygnałów świetlnych lub nawet ręcznych (gestów).
Zgodnie z normą PN-EN 15635 specjalista PRSES (ang. person responsible for storage equipment safety) gromadzi wszelkie informacje dotyczące stanu technicznego i bezpieczeństwa konstrukcji metalowych w magazynie, a także podejmuje niezbędne działania celem eliminacji zagrożeń.
Oznakowanie posadzki w magazynie jest sposobem zapobiegania ryzyku polegającym na wydzieleniu poszczególnych stref roboczych. Unijna dyrektywa 92/58/EWG określa takie kwestie, jak dozwolone barwy oznakowania lub sposoby oznakowania przeszkód.
Planowanie logistyczne to strategia przedsiębiorstwa ukierunkowana na poprawę wydajności i jakości pracy w magazynie. W niniejszym artykule podpowiadamy, jakie kryteria należy wziąć pod uwagę przy opracowywaniu planu logistycznego oraz jak skutecznie przeprowadzić jego wdrożenie.
Łańcuch dostaw jest głęboko osadzony w kontekście społecznym, politycznym i gospodarczym, a przez to wrażliwy na wszelkie zawirowania w najbliższym otoczeniu. W niniejszym artykule omawiamy specyfikę logistyki w sytuacjach wyjątkowych oraz podstawowe zasady opracowania i wdrożenia efektywnego planu działania, który pozwoli ograniczyć negatywne skutki ewentualnych katastrof.
Osłony regałów pełnią nadrzędną rolę w zapobieganiu wypadkom w obiektach magazynowych. W naszym artykule omawiamy główne systemy zapobiegające upadkom ładunków oraz rodzaje ochron regałów zabezpieczających przed uderzeniami wózków.
Wyzwanie, jakie stoi przed logistyką w związku z pojawieniem się szczepionki na koronawirusa jest bezprecedensowe. Od sprawnej logistyki zależy nie tylko zaopatrzenie nas w artykuły pierwszej potrzeby, ale także magazynowanie i dystrybucja w niskich temperaturach szczepionki na koronawirusa.
Jak utrzymać porządek w magazynie, aby zapewnić bezpieczeństwo zarówno pracujących operatorów, jak i składowanych w obiekcie ładunków? Prezentujemy kilka wskazówek, jak to osiągnąć, oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę, dbając o czystość w magazynie
Jakie umiejętności powinien posiadać pracownik 4.0 w magazynie? Logistyka 4.0 przekształciła nie tylko sposób, w jaki przebiega łańcuch dostaw, ale zmieniła również wymagania co do osób zatrudnionych w jej obszarze. Oto, czym powinny się one charakteryzować, aby móc stawić czoła współczesnym wyzwaniom.
Omawiamy najczęstsze zagrożenia w pracy magazyniera. Przyglądamy się także zdarzeniom, które mogą mieć niekorzystny wpływ na składowane ładunki. Świadomość istnienia niebezpieczeństw w magazynie i zainicjowanie działań, które mogą im zapobiec, może uchronić firmę przed ryzykiem poniesienia poważnych strat.
Zadbaj o bhp w magazynie. Dowiedz się, w jaki sposób można wpłynąć na poziom bezpieczeństwa w centrum logistycznym. Oto przykłady rozwiązań, dzięki którym można stworzyć bezpieczne środowisko pracy zarówno dla operatorów magazynowych, jak i obsługiwanych ładunków.
W jaki sposób zaprojektować bezpieczny magazyn? Jak uzyskać optymalną wydajność funkcjonowania obiektu składowania bez stwarzania zagrożenia zarówno dla pracowników, jak i magazynowanych towarów? Oto przykłady trzech firm, którym udało się połączyć efektywność z bezpieczeństwem.
Praca operatorów w magazynie często wiąże się z wykonywaniem tych samych, powtarzalnych czynności. Zastosowanie technik, które umożliwiają motywowanie pracowników magazynowych, pozwoli zapobiec spadkom wydajności pracy i przyczyni się do większego zaangażowania personelu logistycznego w wykonywane obowiązki.
Co należy zrobić, aby poprawić pracę magazynu? Jakie zastosować rozwiązania dotyczące organizacji pracy w magazynie? Zapoznaj się z naszymi wskazówkami i zwiększ konkurencyjność swojego przedsiębiorstwa. Zadbaj o personel Twojego magazynu i zagwarantuj im jak najlepsze warunki do wykonywania efektywnej pracy.