Skrzyniopalety plastikowe

Skrzyniopalety plastikowe służą do składowania dużej liczby jednostek jednego produktu,

co jest szczególnie przydatne w sektorach, które obsługują asortyment przechowywany luzem (sektor spożywczy, produkcyjny itp.)

Zaletą zastosowania nośników tego rodzaju jest łatwy transport podczas realizacji rutynowych operacji w magazynie. Przykładowo, skrzyniopalety wykorzystuje się do usprawnienia procesu przygotowywania zamówień składających się z artykułów o niewielkich wymiarach.

 

Dlaczego warto wdrożyć skrzyniopalety plastikowe?

Posiadają taką samą podstawę jak palety plastikowe. W porównaniu ze skrzyniopaletami drewnianymi zaletami plastikowych są:

  • Mniejszy ciężar
  • Łatwość w utrzymaniu czystości
  • Większa wytrzymałość
  • Możliwość spersonalizowania pojemnika, aby użytkownik miał większą kontrolę nad lokalizacją poszczególnych produktów.
Skrzyniopalety, których podstawa nie spełnia wymogów określonych dla europalety, mogą wymagać wdrożenia niestandardowych rozwiązań w zakresie transportu i składowania.

 

Główne zalety stosowania skrzyniopalet plastikowych w magazynach to: lepsze wykorzystanie przestrzeni, łatwiejszy transport (po ujednoliceniu jednostek ładunkowych) oraz wyższy poziom czystości (w odróżnieniu od skrzyniopalet drewnianych).

Pojemniki dla sektora spożywczego

Nośniki te są bardzo popularne w sektorach przemysłowych o wysokich standardach higieny, jak np. spożywczy czy farmaceutyczny.

Powszechnie wykorzystuje się je do składowania luzem surowców i artykułów przeznaczonych do produkcji lub dystrybucjiw celu ułatwienia obsługi i przepływów pracy w magazynie.

Pojemniki Euro

W kategorii skrzyniopalet plastikowych dostępne są również pojemniki Euro o wymiarach maksymalnych 800 x 600, szczególnie popularne w branżach takich jak e-commerce.

Ze względu na ujednolicone wymiary powszechnie stosuje się je w automatycznych magazynach obsługiwanych przez układnice pojemnikowe.

Higiena i trwałość

Skrzyniopalety plastikowe są stosowane przede wszystkim w sektorach o wysokich standardach bezpieczeństwa i higieny, jak np. spożywczy czy farmaceutyczny.

Jednakże wykorzystanie tego typu pojemników jest coraz powszechniejsze w innych gałęziach przemysłu ze względu na mniejszy ciężar, który ułatwia pracę urządzeń transportu bliskiego, oraz większą trwałość.

Inne artykuły w tym rozdziale