Magazyn firmy Kverneland we Francji do składowania części do maszyn rolniczych
Magazyn firmy Kverneland we Francji został wyposażony w trzy rozwiązania usprawniające kompletację zamówień
Norweski producent maszyn rolniczych Kverneland Group posiada we francuskiej miejscowości Thionville magazyn części zamiennych do swoich urządzeń wyposażony w regały paletowe, regały wspornikowe i regały półkowe z pomostami. Dzięki połączeniu tych trzech rozwiązań możliwa jest szybsza realizacja zamówień dla odbiorców z całego świata – zawierających w sumie 550 000 pozycji rocznie
Norweska jakość znana na całym świecie
Kverneland Group to światowy lider w produkcji i dystrybucji sprzętu rolniczego. Pługi tej marki wyróżniają się najwyższą jakością, niezawodnością i żywotnością przy relatywnie niskim koszcie utrzymania i eksploatacji.
Firma istnieje od 1879 roku, kiedy to jej założyciel, Ole Gabriel Kverneland, otworzył kuźnię na przedmieściach norweskiego miasta Stavanger. Z czasem rozrosła się ona do rozmiarów koncernu o globalnym zasięgu, z fabrykami i magazynami w różnych zakątkach świata.
Magazyn części zamiennych we Francji
Niedawno grupa Kverneland uruchomiła centrum dystrybucyjne o powierzchni 28 000 m2 we francuskiej miejscowości Thionville.
Oto jak Franck Claudon, dyrektor ds. składowania i dystrybucji, wyjaśnia cel tej inwestycji: „Wcześniej posiadaliśmy centrum dystrybucyjne we Flévy koło Metzu, ale przenieśliśmy je do Thionville, gdzie mogliśmy uzyskać większą pojemność magazynową i zapewnić lepszą obsługę naszym klientom”. Ponadto położenie obiektu w pobliżu głównych dróg krajowych ma ogromne znaczenie dla sprawnej dystrybucji towaru na całą Europę.
„Wyposażenie tego magazynu ma nam pomóc sprostać rezultatom rozwoju naszej działalności w Europie. W tym celu musieliśmy zorganizować całą logistykę wewnętrzną i uelastycznić proces magazynowy w tym obiekcie” – dodaje Claudon.
Magazyn został wyposażony w regały paletowe, regały wspornikowe i blok regałów półkowych z pomostami tworzącymi trzy kondygnacje. Dyrektor ds. składowania i dystrybucji podkreśla, że „ekipa Mecaluxu ukończyła montaż wcześniej niż początkowo zakładaliśmy”.
Kilka rozwiązań usprawniających kompletację
Kverneland Group przygotowuje bardzo dużo zamówień, dlatego magazyn został zaprojektowany właśnie pod kątem tego etapu procesu logistycznego. Każdego roku firma realizuje zamówienia składające się łącznie z 550 000 pozycji asortymentowych, które trafiają do odbiorców z 79 krajów oraz do jej magazynów m.in. w Polsce, Hiszpanii, Anglii, Irlandii, Włoszech, Rosji, Kanadzie i Stanach Zjednoczonych.
Odpowiednia organizacja składowania ładunków to pierwszy krok, aby usprawnić kompletację. W tym magazynie składuje się 66 500 pozycji asortymentowych różnej wielkości i o różnej rotacji. „Każdy produkt musi zostać umieszczony we właściwym dla niego miejscu, abyśmy mogli go łatwo zlokalizować i pobrać” – zauważa Franck Claudon.
Poza skompletowaniem dużej liczby zamówień operatorzy muszą także codziennie obsłużyć przyjęcia (350 palet i skrzyń) i wydania towaru (200–300).
Mając na uwadze te wymogi, Mecalux zamontował regały paletowe, które mierzą 8 m wysokości i zapewniają miejsce dla 41 749 palet. Jest to bardzo uniwersalny system składowania, ponieważ z łatwością można go dostosować do wymiarów jednostek ładunkowych, regulując przestrzeń między poziomami poprzez obniżenie lub podwyższenie belek nośnych. Na regałach tych składowany jest towar na paletach i w drewnianych skrzyniach.
W obiekcie znajdują się również cztery korytarze, wzdłuż których, po obu stronach, zostały zamontowane regały wspornikowe o wysokości 7,5 m. Służą one do składowania długich artykułów, np. belek opryskowych, umieszczanych na paletach lub bezpośrednio na tworzących poziomy ładunkowe ramionach, które jak słusznie zauważa Franck Claudon, „można regulować w zależności od potrzeb”.
Ostatni element wyposażenia to regały półkowe z pomostami tworzącymi trzy kondygnacje o łącznej wysokości 7,5 m, przeznaczone do ręcznej kompletacji zamówień.
Dyrektor ds. składowania i dystrybucji chwali zalety tego rozwiązania, ponieważ pozwala ono „zagospodarować wysokość budynku w celu maksymalnego wykorzystania dostępnej przestrzeni i uzyskania w ten sposób większej pojemności”. Operatorzy przemieszczają się po korytarzach, pobierając bezpośrednio z półek produkty wchodzące w skład zamówień. Podczas jednego przebiegu operator pobiera równocześnie produkty do kilku zsumowanych zamówień.
Franck Claudon – Dyrektor ds. składowania i dystrybucji w firmie Kverneland w Europie
„Jesteśmy bardzo zadowoleni z magazynu w Thionville, ponieważ całkowicie spełnia nasze oczekiwania. Co więcej montaż regałów przebiegł bardzo szybko i nie zakłócając naszej codziennej pracy”.
Korzyści dla firmy Kverneland Group
- Maksymalne wykorzystanie powierzchni: regały półkowe z pomostami pozwalają zagospodarować wysokość budynku, a tym samym zwiększyć pojemność magazynową.
- Znacznie szybsza kompletacja: bezpośredni dostęp do produktów, jaki zapewniają wszystkie wdrożone systemy, przekłada się na sprawniejsze przygotowywanie zamówień zawierających w sumie 550 000 pozycji rocznie.
- Odpowiednie rozmieszczenie towaru: zarówno na regałach paletowych, jak i wspornikowych oraz półkowych produkty są składowane z uwzględnieniem ich rotacji, wielkości i innych cech.
Magazyn części zamiennych: Regały paletowe | |
---|---|
Pojemność magazynowa: | 41 749 palet |
Wymiary palety: | 800 x 1200 mm |
Maksymalna waga palety: | 500 kg |
Wysokość regałów: | 8 m |
Galeria
Regały paletowe można z łatwością dostosować do wielkości jednostek ładunkowych
Zapytaj eksperta