
Włoska szkoła kształci przyszłych techników logistyki z użyciem systemu Easy WMS
Szkoła Średnia II Stopnia im. Giovanniego Caboto umożliwia swoim uczniom praktyczną naukę korzystania z technologii magazynowych.
Szkoła Średnia II Stopnia im. Giovanniego Caboto w Gaecie wykorzystuje Easy WMS w kształceniu przyszłych specjalistów sektora logistycznego. Zajęcia praktyczne dla uczniów klas o profilu logistycznym odbywają się w pracowni, w której symulowany jest rzeczywisty proces magazynowy.
Szkoła Średnia II Stopnia im. Giovanniego Caboto: kształcenie specjalistów branży logistycznej
Szkoła Średnia II Stopnia im. Giovanniego Caboto w portowym mieście Gaeta w środkowych Włoszech może się poszczycić długą tradycją, już od ponad 180 lat bowiem przygotowuje wysoko wykwalifikowanych specjalistów w zakresie transportu i logistyki morskiej. Placówka sprawnie dostosowuje swój program do zmian i wyzwań sektora oraz stosuje europejskie standardy edukacyjne. Działająca od 1843 roku Szkoła Średnia II Stopnia im. Giovanniego Caboto w Gaecie każdego roku kształci 542 uczniów w 34 klasach.
POTRZEBY
|
ROZWIĄZANIE
|
KORZYŚCI
|
---|
W ostatnich latach włoska Szkoła Średnia II Stopnia im. Giovanniego Caboto w Gaecie wzbogaciła swój program nauczania o nowe technologie, aby sprostać potrzebom współczesnego sektora morskiego. Jest to bowiem placówka specjalizująca się w kształceniu młodzieży w zawodach związanych z transportem i logistyką morską.
Na zajęciach w klasach o profilu logistycznym uczniowie korzystają z narzędzi niezbędnych do efektywnego zarządzania operacjami przemieszczania i składowania towarów w portach i magazynach. „Nasi absolwenci posiadają kompleksowe przygotowanie do roli specjalisty w zakresie optymalizacji łańcucha dostaw, dzięki czemu przyczyniają się do rozwoju handlu i przemysłu zarówno na poziomie krajowym, jak i międzynarodowym” – mówi z dumą Maria Rosa Valente, Dyrektor szkoły.
Nowoczesne technologie, nowoczesne kształcenie
Przyszli fachowcy z branży logistycznej uczą się obsługi specjalistycznego oprogramowania magazynowego na przykładzie systemu Easy WMS Mecaluxu. Dyrektor podkreśla, że „misją szkoły jest wyposażenie uczniów nie tylko w wiedzę teoretyczną, ale również w praktyczne umiejętności wymagane obecnie przez pracodawców”.
Trudno dziś wyobrazić sobie działalność firmy logistycznej bez wsparcia, jakie stanowią nowoczesne technologie. „Dzięki Easy WMS możemy zapewnić uczniom możliwość rozwijania praktycznych kompetencji pod kątem najnowszych trendów technologicznych w branży, by byli w stanie odnosić sukcesy w stale zmieniającym się środowisku pracy” – wyjaśnia Maria Rosa Valente.
Trzecio- i czwartoklasiści wykonują zadania praktyczne w szkolnej pracowni, w której symulowane są rzeczywiste scenariusze z zakresu zarządzania magazynem i procesem logistycznym. Easy WMS stanowi pomoc dydaktyczną, która pozwala im zdobyć cenne na rynku pracy doświadczenie w korzystaniu z narzędzi stosowanych w tym sektorze.
Dyrektor szkoły zdradza również powody, które zadecydowały o wyborze produktu Mecaluxu do realizacji tej ważnej misji: „Jest to oprogramowanie opracowane przez wiodącego dostawcę rozwiązań dla branży logistycznej. Szeroki zakres funkcjonalności systemu obejmuje wszystkie etapy procesu magazynowego, dając studentom możliwość opanowania kluczowych zadań personelu łańcucha dostaw”.
W prawdziwych magazynach system zarządzania kieruje wszystkimi operacjami – od przyjęcia towaru po przygotowanie i wysyłkę zamówień – optymalizując ich przebieg i zapewniając także stałą, precyzyjną kontrolę nad zapasami. Easy WMS w szkolnej pracowni funkcjonuje tak samo, by w przyszłej pracy absolwenci potrafili płynnie wykonywać wszystkie zadania. „Elastyczność systemu umożliwia symulację różnych obiektów, procesów i czynności, dzięki czemu nauka jest bardziej realistyczna, a tym samym bardziej atrakcyjna” – dodaje Dyrektor.
Easy WMS pomaga zdobyć umiejętności praktyczne niezbędne w codziennym funkcjonowaniu magazynu: uczniowie dowiadują się m.in., jak monitorować zapasy, optymalizować wykorzystanie powierzchni magazynowej i obniżać koszty.
Zalety symulacji rzeczywistego środowiska
Easy WMS oferuje przyszłym specjalistom z branży logistycznej immersyjną, praktyczną naukę, zapewniając znaczące korzyści:
- Kształcenie praktyczne pod kątem przyszłej pracy. „Easy WMS pomaga zdobyć umiejętności niezbędne w codziennym funkcjonowaniu magazynu: uczniowie dowiadują się m.in., jak monitorować zapasy, optymalizować wykorzystanie powierzchni magazynowej i obniżać koszty” – wskazuje Ada Ciolli, Kierownik pracowni logistycznej.
- Nauka nowoczesnych technologii. Uczniowie zapoznają się z narzędziami, które są coraz powszechniej wykorzystywane w logistyce.
- Rozwój kompetencji strategicznych. Analizując dane dotyczące zapasów, zamówień i przepływu towaru, przyszli specjaliści uczą się strategii zarządzania magazynem, w tym rozwiązywania podstawowych problemów. „Doświadczają niejako na własnej skórze dynamiki tego typu obiektów, analizują typowe problemy i podejmują strategiczne decyzje” – wyjaśnia Ada Ciolli.
- Kompleksowe i wszechstronne przygotowanie. Za pośrednictwem przestrzeni wirtualnej system Easy WMS przygotowuje uczniów na szeroki zakres wyzwań czekających ich w przyszłej pracy niezależnie od specyfiki magazynu.
Szkoła Średnia II Stopnia im. Giovanniego Caboto w Gaecie oferuje swoim uczniom program obejmujący zarówno tradycyjne zagadnienia logistyki morskiej, jak i nowe technologie. Dzięki temu branża logistyczna zyskuje wysokiej klasy fachowców, którzy dysponują wiedzą i umiejętnościami wymaganymi we współczesnym środowisku pracy.
Dzięki Easy WMS możemy zapewnić uczniom możliwość rozwijania praktycznych kompetencji zawodowych zgodnych z najnowszymi trendami technologicznymi panującymi w branży, by byli w stanie odnosić sukcesy w stale zmieniającym się środowisku pracy.
Zapytaj eksperta