W 20. rocznicę otwarcia swojej fabryki katalizatorów w brazylijskiej Indaiatubie niemiecki koncern chemiczny BASF planuje przeprowadzić digitalizację wszystkich procesów odbywających się w tamtejszym magazynie. W tym celu wdroży w nim oprogramowanie Easy WMS firmy Mecalux, które będzie kontrolować stan magazynowy i zapewni stały przepływ ładunków.
Dotychczas zarządzanie stanem magazynowym i operacjami w tym obiekcie odbywało się ręcznie, z użyciem długopisu i papieru, czego konsekwencją było bardzo wysokie ryzyko błędów.
Wdrożenie Easy WMS zautomatyzuje kontrolę i ułatwi identyfikację produktów za pomocą etykiet RFID. Pozwoli to śledzić ich ruch i lokalizację przez wszystkie etapy procesu magazynowego, a także zapewni płynne, bezpieczne i terminowe dostawy surowców na linie produkcyjne.
System zarządzania magazynem Easy WMS odgrywa kluczową rolę w projekcie 2DMC Full Traceability realizowanym w fabryce w Indaiatubie. Celem tego przedsięwzięcia jest udoskonalenie całego łańcucha produkcyjnego poprzez umożliwienie pełnej identyfikacji i precyzyjnego śledzenia towaru od momentu przyjęcia surowców od dostawców do chwili wysyłki gotowych produktów do odbiorców. Easy WMS to oprogramowanie bardzo elastyczne, które współpracuje z takimi systemami jak m.in. RFID, SCADA i PMS. Zakłady w Indaiatubie będzie pierwszym obiektem, w którym zostanie wprowadzona automatyzacja identyfikacji i śledzenia produktu. Sukces tego przedsięwzięcia będzie punktem wyjścia do digitalizacji pozostałych fabryk katalizatorów, które BASF posiada na całym świecie.
Chemia dla zrównoważonej przyszłości
Niemiecki koncern BASF to jedno z największych przedsiębiorstw chemicznych na świecie. Fabryka katalizatorów samochodowych w Indaiatubie w brazylijskim stanie São Paulo została uruchomiona w 2000 roku. Jest to obiekt działający zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju: wszystkie odbywające się tutaj procesy cechuje racjonalne wykorzystywanie zasobów, ograniczenie ilości wytwarzanych odpadów oraz minimalizowanie niekorzystnego wpływu na środowisko.